KKTC'ye çift aşılı ve PCR testi ile gelenler için karantinaya girmeyecek

Güncel
Ozan Barış Erim
05 Haziran 2021, 09:35
Ozan Barış Erim
05 Haziran 2021, 09:35

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) ülkeye girişler ile ilgili yeni düzenleme getirildi. Yeni uygulamaya göre, iki doz koronavirüs aşısı yaptıran ve çift PCR testi bulunan kişiler karantinaya alınmadan ülkeye giriş yapabilecek.

KKTC’de bugünden itibaren iki doz aşı olan ve iki PCR testi olan kişilerin karantinasız ülkeye girebilme imkanı tanıyan uygulamaya geçildi. T&T Havalimanı İşletmeciliğinden yapılan açıklamada, yolcu sayısında yaşanabilecek artış ihtimaline karşı Ercan Havalimanı’nda tüm tedbirlerin alındığını belirtildi.

ÇALIŞANLAR ÇİFT DOZ AŞI OLDU

Öte yandan konu ile ilgili yapılan açıklamada, Ercan Havalimanı’nda çalışan personelin yanı sıra sivil havacılık, polis, itfaiye, taşımacılık sektörü ve temizlik çalışanlarının çift doz koronavirüs aşısı olduğuna dikkat çekildi.

KKTC BAŞBAKANI SANER AÇIKLAMIŞTI

KKTC Başbakanı Ersan Saner, 30 Mayıs 2021 tarihinde yaptığı yazılı açıklamada, ikinci doz aşısını yaptıran kişilerin ülkeye karantinasız giriş yapacağını belirtmişti. Bu yönde çalışmalarının tamamlandığını belirten Saner, uygulamanın 4 Haziran 2021 tarihinden itibaren uygulamaya geçirileceğini belirtmişti.