Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan sel felaketinde can kaybı sayısı 11'e yükseldi

Güncel
Ozan Barış Erim
12 Ağustos 2021, 17:33
Ozan Barış Erim
12 Ağustos 2021, 17:33

Kastamonu ve Sinop’ta meydana gelen sel felaketinde yaşanan can kayıpları artıyor. Kastamonu’da 10 vatandaş sel sularına kapılarak yaşamını yitirirken, Sinop’un Ayancık ilçesinde de 1 vatandaş hayatını kaybettiği bildirildi.

AFAD, Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta kuvvetli sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketi nedeniyle Kastamonu’da 10 vatandaşın, Sinop’un Ayancık ilçesinde ise 1 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan AFAD, “11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde sel ve su baskınları meydana gelmiştir. Bartın ili Ulus ilçesi, Kastamonu ili Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçeleri ve Sinop ili Ayancık ilçeleri selden etkilenmiştir. Afetin hemen ardından tüm ilgili kurumların personel ve araç desteğiyle tahliye, arama-kurtarma ve müdahale çalışmalarına başlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

BARTIN’DA KAYBOLAN KİŞİNİN ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Öte yandan Bartın’ın Ulus ilçesinin Akörensöküler Köyü’nde kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının AFAD, İtfaiye, UMKE ve Jandarma ekipleri ile devam ettiği belirtilen açıklamada, “Samsun, Amasya, Çorum, Çankırı, Karabük, Giresun, Ordu, Tokat, Bolu, Düzce ve Zonguldak valiliklerinin teyakkuz haline geçirilmiştir. Bölgede yürütülen çalışmalarda AFAD, Genelkurmay Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma, 112, UMKE, Karayolları Genel Müdürlüğü, DSİ, il özel idaresi, İHH ve YEDAŞ personel ve araçları görev yapmaktadır” diye bildirildi.