İçişleri Bakanlığından 81 il Valiliğine seyahat genelgesi!

Eğitim
Ozan Barış Erim
12 Şubat 2021, 11:31
Ozan Barış Erim
12 Şubat 2021, 11:31

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine yeni genelge gönderdi. Genelgeye göre, yüz yüze eğitime başlanacak olması nedeniyle, öğretmenlerden ve eğitim personelinden 13-14 Şubat 2021 tarihlerindeki şehirlerarası seyahatlerde izin belgesi istenmeyecek.

İçişleri Bakanlığı, dün 81 il valiliğine “Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti” konulu yeni genelge gönderdi. Genelgede 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek olması sebebiyle, bu hafta sonu şehirlerarası seyahatlerde bir yoğunluk oluşabileceği değerlendirildi.

Şehirlerarası yollarda oluşabilecek yoğunluğun önüne geçilmesi için valiliklere gönderilen genelgede, “Görev yaptıkları yer dışında bulunan öğretmenler ile diğer eğitim personeli 13-14 Şubat tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması olduğu saatlerde özel araçlarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde seyahat izin belgesi alma zorunluluğundan muaf tutulacak. Denetimler sırasında öğretmen/personel kimlik kartlarını ibraz ederek aile bireyleri ile birlikte görev yerlerine özel araçlarıyla seyahat edebilecek.” diye bildirildi.