DSÖ, son 2 haftadaki vaka sayısının salgının başında yaşanandan faza olduğunu açıkladı!

Güncel
Ozan Barış Erim
03 Mayıs 2021, 22:20
Ozan Barış Erim
03 Mayıs 2021, 22:20

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüsün dünya genelindeki seyri ile açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus, dünya genelinde son 2 haftada salgının ilk 6 ayına kıyasla daha fazla koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bugün düzenlediği basın toplantısında, koronavirüse ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus, konu ile ilgili açıklamasında, dünya genelinde son 2 haftada salgının ilk 6 ayına kıyasla daha fazla koronavirüs vakası tespit edildiğini söyledi. Hindistan ve Brezilya’daki vakaların geçen hafta tespit edilen vakaların yarısından fazlasını oluşturduğuna dikkat çeken Ghebreyesus, “Ancak dünyanın her yerinde çok hassas bir durumla karşı karşıya olan birçok başka ülke var” dedi.

“BAŞKA YERLERDE DE DURUM AYNI OLABİLİR”

Ayrıca Hindistan ve Brezilya’da olanların herhangi bir ülkede de olabileceğini ifade eden Ghebreyesus, “DSÖ’nün Covid-19 salgınının başlangıcından beri talep ettiği önlemleri almadıkça Hindistan ve Brezilya’da olanlar başka yerlerde olabilir” diye konuştu. Öte yandan Ghebreyesus, DSÖ’nün Hindistan’a oksijen, laboratuvar malzemeleri ve mobil hastaneler dahil olmak üzere kritik ekipman ve malzemeleri sağladığını açıkladı.