Cumhurbaşkanı Erdoğan, selden etkilenen Bozkurt'ta

Güncel
Ozan Barış Erim
13 Ağustos 2021, 13:56
Ozan Barış Erim
13 Ağustos 2021, 13:56

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketinin meydana geldiği Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karadeniz bölgesinde yaşanan sel ve su baskınlarının meydana geldiği Kastamonu’nun Bozkurt ilçesini ziyaret etti. AA’nın aktardığına göre, sel ve heyelan sonrası Kastamonu’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, cuma namazını Bozkurt Yeni Camii’nde kılması ve vatandaşlara hitap etmesi bekleniyor.

Hitabın ardından ilçede kurulan Jandarma Genel Komutanlığı Mobil Harekat Merkezine geçmesi beklenen Erdoğan, burada gerçekleştirilecek koordinasyon toplantısına başkanlık edecek ve bölgedeki çalışmalar ile son duruma ilişkin yetkililerden bilgi alacak.

BATI KARADENİZ’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ SEL VE HEYELANA NEDEN OLDU

Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta etkili olan şiddetli sağanak bazı bölgelerde sele yol açtı. Etkili olan yağışlar Sinop, Bartın ve Kastamonu’da sel ve su baskınlarına yol açtı. Kastamonu’nun Azdavay ve Bozkurt ilçelerinde dereler taştı, sel suları sokaklarda bulunan araçları sürükledi. Köprüler yıkılırken çok sayıda köy ile bağlantı koptu. Yağış nedeniyle Bartın-Karabük kara yolu Yenihan mevkisinde yol çöktü.