Çankırı Valisi açıkladı: Acil durum ilan ediyoruz!

Güncel
Ozan Barış Erim
15 Mart 2021, 22:41
Ozan Barış Erim
15 Mart 2021, 22:41

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, koronavirüs aşısı olduktan sonra, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Açıklamasında vaka sayısındaki artışa değinen Vali Ayaz, “2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Vaka artışının böyle gitmemesi için şu anda acil durum ilan ediyoruz, çok sıkı bir denetim sürecimiz olacak” dedi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 15 Şubat’ta yaptırdığı koronavirüs aşısının ikinci dozunu bugün oldu. Aşının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Ayaz, Çankırı’daki koronavirüs vakalarına değindi. Vali Ayaz, vaka sayılarının hızla artması nedeniyle acil durum ilan edeceklerini belirterek, denetimleri sıkılaştıracaklarını ifade etti.

“VAKA SAYILARINDAKİ DURUM HİÇ HOŞ DEĞİL”

Ayrıca 65 yaş üzeri vatandaşları korumaya özen gösterdiklerinin altını çizen Vali Ayaz, “65 yaş üzeri hasta sayımız yükseklikte. Onları en hızlı şekilde korumaya almamız gerekiyor. Onun içi tüm kapsamda olan vatandaşlarımızdan isteğimiz, güvenle aşılarını yaptırmaları. Vaka sayılarıyla ilgili olarak da geçen haftaki durum hiç hoş değil.” dedi.

“ACİL DURUM İLAN EDİYORUZ”

Öte yandan vaka artışlarını düşürmek için acil durum ilan ettiklerini de belirten Vali Ayaz, şunları söyledi:

“Vaka artışının böyle gitmemesi için şu anda acil durum ilan ediyoruz. İlçe ve il merkezimizde de tedbirlerin hem hatırlatılması hem uygulanmasıyla ilgili olarak çok sıkı bir denetim sürecimiz olacak. Yarın eğer yetişirse ilin farklı yerlerinde afişleri görebileceksiniz. İlimizde maske takmak hala zorunlu. Bunu söylemekten hicap duyuyorum ama dünkü gördüğümüz manzara maalesef bu açıklamayı yapma gereğini hissettirdi.

“2 AYDA GELDİĞİMİZ YOLU 1 HAFTADA GERİ GİTTİK”

Atatürk Bulvarı başta olmak üzere daha öncesinde ilan ettiğimiz gibi bu yerlerde sigara içmek yasak. Bu yasakta hala devam ediyor. Bu ikisini özellikle hatırlatmak istiyoruz. Manzara hiç hoşumuza gitmedi. Vaka sayıları da bize onu işaret ediyor. Biz 2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Bunun engellenmesi için bu hafta elimizden gelen bütün adımları atacağız”