Aydın'da başlayan yangın Muğla'ya sıçradı!

Güncel
Ozan Barış Erim
02 Ağustos 2021, 20:33
Ozan Barış Erim
02 Ağustos 2021, 20:33

Türkiye’nin birçok ilinde orman yangınları devam ederken bir kötü haber de Aydın’dan geldi. Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın etkisiyle büyüyüp, Muğla il sınırlarındaki Kavaklıdere ilçesine de sıçradı.

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde başlayan orman yangını, rüzgarın etkisiyle büyüyerek Muğla il sınırlarındaki Kavaklıdere ilçesine sıçradı. Yangına havadan ve karadan müdahale edilirken, alevler 3 mahalleye giden yolları da kapattığı için takviye olarak gönderilen ekiplerin de bölgeye ulaşmakta güçlük çektiği bildirildi. Yangın, saat 16.00 sıralarında kırsal Başalan Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıktığı bildirildi. Alevlere 1 helikopterle havadan, çok sayıda arazöz ve orman işçisiyle de karadan müdahaleye başlandı.

3 MAHALLE TAHLİYE EDİLDİ

Alevlerin ilerlediği Kavaklıdere’ye bağlı kırsal Harmanbelen, Göncüler ve Ortaköy mahallelerinin tahliye edilmesine karar verildi. Alevler 3 mahalleye giden yolları da kapattığı için takviye olarak gönderilen ekiplerin de bölgeye ulaşmakta güçlük çektiği bildirildi.