Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan, Özbekistan'a ziyaret

29 Kasım 2019, 18:49

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Özbek-Türk Sağlık İş Forumu”na katılmak üzere Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e gideceği öğrenildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Taşkent, Türkiye ile Özbekistan’ın sağlık alanındaki iş birliği kapsamında iki önemli programa ev sahipliği yapacak. 3-5 Aralık 2019’da Özbek-Türk Sağlık İş Forumu, 29 Kasım-8 Aralık 2019’da ise Sağlık Haftası düzenlenecek.

Türkiye ve Özbekistan, “Her alanda stratejik iş birliği” vizyonu çerçevesinde, sağlık alanındaki ortak çalışmalarını artırırken, Özbek-Türk Sağlık İş Forumu ve fuarı, her iki ülke sağlık bakanlıkları koordinasyonunda ve Uluslararası Sağlık Hizmetleri AŞ (USHAŞ) organizasyonunda yapılacak.

Sağlık Bakanı Koca, 3 Aralık 2019’da Özbek-Türk Sağlık İş Forumunun açılışını yapacak, ayrıca ziyaret kapsamında Özbek mevkidaşı Alisher Shadmanov ile bir araya gelerek, iki ülke arasında sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik “Niyet Beyanı” imzalayacak. Forum boyunca iki ülkenin kamu sağlık kurumları arasında toplam 10 anlaşma imzalanması planlanıyor.

Fahrettin Koca
Özbekistan
Bunlara da bakın: