Safinar Cemileva taburcu edildi

Diaspora
Ömer Kaya
11 Kasım 2020, 12:07
Ömer Kaya
11 Kasım 2020, 12:07

Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun eşi Safinar Cemileva’nın Ankara’da tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildiği öğrenildi.

Emel Kırım Vakfı Başkanı, KTMM Türkiye Temsilcisi Zafer Karatay, bir süredir Ankara’da tedavi gören Safinar Cemileva’nın taburcu edildiğini bildirdi. Cemileva’nın dün akşam hastaneden çıkış yaptığı ve Kırım Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin’in ve beraberindekiler tarafından Kıyiv’e yolcu edildiği aktarıldı.

SAFİNAR HANIM, ANKARA’DAN KIYİV’E YOLCU EDİLDİ

SAFİNAR CEMİLEVA, TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR EDERKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun eşi Safinar Cemileva, tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi’nde 14 Ekim 2020 tarihinde Kırım Haber Ajansına (QHA) açıklamalarda bulunmuştu. Cemileva, kendisini ambulans uçak ile getiren Türkiye’ye minnettarlığını, “Türkiye’ye çok teşekkür ediyorum. Türkiye’de insanlık kaybolmamış. Sağolsun Türkiye!” sözleri ile dile getirdi.

TÜRKİYE AMBULANS UÇAK GÖNDERMİŞTİ

Safinar Cemileva tatil esnasında bir rahatsızlık geçirerek, Kıyiv’de tedavi altına alınmıştı. Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’nin Safinar Hanım’ın durumunu öğrenerek Türkiye Dışişleri Bakanlığını, Dışişleri Bakanlığının da Türkiye Sağlık Bakanlığını bilgilendirmesi üzerine Türkiye Cumhuriyeti tarafından Safinar Cemileva için ambulans uçak gönderildi. Safinar Hanımın ambulans uçakla, Kıyiv’den Ankara’ya götürülerek bir hastanede tedavi altına alındı. Tedavisi tamamlanan Cemileva 10 Kasım 2020 tarihinde taburcu edildi