Rus yetkiliden itiraf: Rusya'da 12,5 milyon vatandaş yoksulluk sınırının altında yaşıyor!

Ekonomi
_QHA Ankara
20 Haziran 2019, 12:59
_QHA Ankara
20 Haziran 2019, 12:59

Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin ülkesinin ekonomik gidişatıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kudrin, Rusya’da ekonominin kötüleşmesine dair birtakım itiraflarda da bulundu.

RUSYA’DA 12.5 MİLYON VATANDAŞ YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR

Rusya’nın Eski Maliye Bakanı ve Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, Rusya’da 12,5 milyon vatandaşın yoksulluk sınırının altında yaşadığına dikkat çekerek, “Rusya’da halkın yaşam stadartları gerilemeye devam ederse sosyal patlama yaşanabilir” dedi.

RUSYA İÇİN UTANÇ KAYNAĞI

Ünlü televizyoncu Vladimir Pozner’in programına katılan Kudrin, “Rusya gibi zengin bir ülkede yoksulluğun bu denli fazla olmasının utanç kaynağı olduğunu” söyledi.

ULUSLARARASI YAPTIRIMLARIN ETKİSİ

Kırım’ın işgalinden sonra uygulanan uluslararası yaptırımların Rusya ekonomisine olan etkilerini inkar eden Kudrin, Rusya ekonomisinin asıl sorununun yaptırımlar ve petrol fiyatlarındaki düşüşten ziyade, reformların hayata geçirerek gerekli dönüşümlerin yapılmaması olduğunu söyledi.

RUSYA TERS İSTİKAMETTE Mİ YOL ALIYOR?

Ülkenin reform yoluna girmek yerine tam tersi istikamette ilerlediğini savunan Kudrin, devletin ekonomideki payının arttığını, iş dünyasında rekabetin ve girişim hevesinin azaldığını vurguladı.