Rusya, Ukrayna'nın Poltava bölgesini füzeyle vurdu!

Güncel
Anife Bilal
16 Nisan 2022, 13:12
Anife Bilal
16 Nisan 2022, 13:12

İşgalci Rus ordusu, Ukrayna’nın Poltava bölgesine füze saldırısı düzenledi. Saldırı nedeniyle bir kişi hayatını kaybederken; bir kişi de yaralandı.

Ukrayna Poltava Bölgesi Askeri İdaresi Başkanı Dmıtro Lunin, Rus ordusunun dün akşam saatlerinde Poltava bölgesindeki bir köye saldırdığını bildirdi. Lunin yaptığı açıklamada, “Dün gece geç saatlerde Poltava yakınlarındaki köylerden birine vurdu. Binalar yıkıldı. En kötüsü bir kişi yaşamını yitirdi ve bir kişi yaralandı.” diye aktardı.

Ayrıca saldırıya uğrayan çiftliğin resimlerini paylaşan Lunin, “Sözde ‘Rus dünyası’ işte böyle görünüyor… Herhalde askeri eğitimi alan kaz veya inekleri arıyorlardı. Ama çiftliğin bekçisini öldürdüler. Ruslar, anlayışın ve sağduyunun ötesine geçen şeyleri yapıyorlar.” dedi.

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.