Rusya, Ukrayna'daki bir petrol deposunu ve fabrikayı füzeyle vurdu

Güncel
Anife Bilal
06 Nisan 2022, 09:24
Anife Bilal
06 Nisan 2022, 09:24

Rus işgal güçleri, gece saatlerinde Ukrayna’nın Dnipropetrovsk bölgesine füze saldırısı düzenledi. Rusya’nın attığı füzeler petrol deposuna ve bir fabrikaya isabet etti.

Dnipropetrovsk Askeri Bölge İdaresi Valentin Rezniçenko, Rus ordusunun attığı füzelerin Dnipropetrovsk bölgesindeki petrol deposu ve bir fabrikaya isabet etti. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Rezniçenko, “Gece çok zor geçti. Düşman bölgemize havadan saldırarak petrol deposuna ve bir fabrikaya isabet etti. Petrol deposu tamamen imha edildi. Fabrikada hala yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.” diye aktardı.

RUSYA, UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.