Rusya, Türk SİHA'lara karşı tehdit etti: SİHA'ların vurulduğu görüntüleri yayınladılar!

Güncel
Ozan Barış Erim
19 Nisan 2021, 19:02
Ozan Barış Erim
19 Nisan 2021, 19:02

İşgal altındaki Kırım ve Ukrayna’nın doğusuna askeri sevkiyat yapan Rusya, gerilimi artırmayı sürdürüyor. Rus propaganda televizyon kanalı Rossia-1, “Rus Lancet kalkış yaparken Türk Bayraktarlarının şansı yok” başlıklı bir haberde Türk SİHA’ların vurulduğu görüntüleri yayınladı. Öte yandan provakasyonlarını yoğun bir şekilde sürdüren Rus basını, Ukrayna’ya yapılacak sözde saldırının da haritalarını yayımladı.

Rus propaganda televizyon kanalı Rossia-1’de yayınlanan bir haberde doğrudan Türk SİHA’ları hedef alındı. Propaganda kanalı, Lancet isimli kamikaze dronunun, Türkiye’nin ürettiği Bayraktar TB-2’yi de imha edebildiğini iddia eden bir animasyon yayınlayarak Ukrayna ve Türkiye’ye karşı küstah açıklamalarda bulundu. “Rus Lancet kalkış yaparken Türk Bayraktarlarının şansı yok” başlığı ile yayınlanan haberde, Ukrayna’nın Bayraktar TB2 SİHA’ları Türkiye’den satın aldığını belirtildi.

SALDIRI HARİTASI YAYIMLADIRLAR

Öte yandan gerginliği artırmak için yoğun bir şekilde provokasyonlarına devam eden Rus basını, Ukrayna’ya gerçekleştirilecek muhtemel bir saldırının haritasını da yayımladı. Buna göre ordu, Rus yanlısı ayrılıkçıların kontrol ettiği Donbas veya işgal edilen Kırım’dan harekete geçecek. Haritada dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise Rus ordusunun Karadeniz ve Donetsk’ten yapacağı saldırılara ek olarak Ukrayna’nın kuzeyindeki Belarus’tan da ordu birlikleri saldırıya geçeceği planlarına yer verilmesi oldu.