Rusya'nın Sumı bölgesine attığı bombalar sonucu 3'ü çocuk 23 kişi hayatını kaybetti

Güncel
Anife Bilal
09 Mart 2022, 11:21
Anife Bilal
09 Mart 2022, 11:21

Rusya Federasyonu, Ukrayna’daki sivil yerleşim birimlerini bombalamayı sürdürüyor. Rus savaş uçaklarının, dün Sumı bölgesine attığı bombalar sonucu 3’ü çocuk 22 kişi hayatını kaybetti.

Rusya’nın düzenlediği hava saldırısı sonucunda, 8 Mart 2022 tarihinde Ukrayna’nın Sumı bölgesinde 3’ü çocuk 22 kişi hayatını kaybetti. Sumı Askeri Bölge İdaresi Başkanı Dmıtro Jıvıtskıy, Rus işgalci güçlerinin, bir akşam içinde sivil yerleşim yerlerine 3 bomba attığını aktararak, “İlk bomba Sumı’deki bir yerleşim yerine atıldı. Bu olay kitlesel katliam olarak nitelendirilebilir. Bir bomba 22 kişinin hayatını aldı.” dedi. Jıvıtskıy, bombalama sonucu 6 evin tamamen yok olduğunu, yaklaşık 20 evin büyük zarar gördüğünü ayrıca biri çocuk 8 kişinin yaralandığını belirtti.

“RUSYA, UKRAYNA HALKINA YÖNELİK SOYKIRIMINI SÜRDÜRÜYOR”

Bununla birlikte Sumı Askeri Bölge İdaresi Başkanı, ikinci bombanın Bıtıta köyüne atıldığını, olay sırasında 1 kişinin hayatını kaybettiği ve bir kişinin yaralandığını anlattı. Üçüncü bomba ise bir dinlenme tesisine atıldığını belirten Jıvıtskıy, “Şans eseri ölen olmadı, 4 kişi yaralandı. Düşman, sivilleri öldürerek Ukrayna halkına yönelik soykırımı sürdürüyor.” diye vurguladı.

RUS BOMBALARI UKRAYNA SAMBO ŞAMPİYONUNU ÖLDÜRDÜ

Rusya’nın Sumı kentine attığı bomba sonucu 15 yaşındaki Ukrayna Sambo Şampiyonu Artem Prımenko ve tüm ailesi; annesi, babası, büyük annesi ve iki kardeşi hayatını kaybetti.