Rusya'nın güneyinde büyük ölçekli tatbikatlar başladı

Haberler
E. K.
02 Nisan 2021, 18:49
E. K.
02 Nisan 2021, 18:49

Rusya, 1 Nisan 2021 tarihinde başlayan büyük çapta bir tatbikat düzenliyor. Rus işgali altında bulunan Kırım’da, Kuzey Osetya, Dağıstan ve Rostov bölgesinde yapılan tatbikatlara 2 birleşik ordu ve Karadeniz Filosu birliklerinin katıldığı bildirildi.

Rusya, işgal altındaki Kırım, Dağıstan, Kuzey Osetya ve Rostov bölgesinde büyük çapta tatbikat başlayan büyük çaplı tatbikat düzenliyor. Güney Askeri Bölgesi basın servisinden yapılan açıklamaya göre, tatbikatlara iki birleşik ordu birlikleri ve Karadeniz Filosunun kıyı savunma birimleri katılıyor.

1 HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK

Bir hafta devam edecek tatbikatlar sırasında, 6 binden fazla askerin, temsili düşmanın motorize piyadelerinin saldırısını püskürteceği, tatbikatlarda bin 200’den fazla askeri araç ve teçhizatın yer aldığı, 40’tan fazla uçak ve helikopterin, birliklere hava desteği sağladığını kaydedildi.

KARADENİZ KIYILARINI KORUMAYA YÖNELİK TATBİKAT

Pazartesi günü Krasnodar Bölgesi’nde hava savunma birliklerinin Rusya’nın Karadeniz kıyılarını koruma tatbikatlarına başladığı, bin 500’den fazla askerin ve 100’den fazla özel teçhizatın katılımıyla gerçekleştirildiği belirtildi.