Rusya, Kırım'ın kuzeyine yerleştirdiği füze sistemlerin sayısını artırdı

Güvenlik
Anife Bilal
09 Mayıs 2022, 16:46
Anife Bilal
09 Mayıs 2022, 16:46

Rusya, işgal altındaki Kırım’ın kuzeyine askeri teçhizat yığmaya başladı. Herson bölgesinde sınırın çok yakınında yarımadanın kuzeyinde bulunan Filativka köyünde konuşlandırdığı füze sistemleri ve diğer askeri teçhizatın sayısını önemli ölçüde arttı.

Uzaydan çekilen görüntülerde, Rus ordusunun işgal altındaki Kırım’ın kuzeyinde bulunan Filativka köyüne ağır askeri teçhizat yığmaya başladığı görülüyor. Radio Svobodı haber ajansının hazırladığı habere, köyde yerleştirilen hava savunma sistemleri ve çoklu roketatar sistemlerinin sayısının önemli ölçüde arttığına dikkat çekiliyor.

6 Mayıs 2022 tarihinde çekilen görüntüleri değerlendiren askeri uzmanlara göre, köydeki üslerden birinde akaryakıt deposu, çeşitli tiplerde yaklaşık iki yüz zırhlı muharebe aracı, kamyon ve komuta aracı bulunuyor. Ayrıca uzmana göre, askeri üste hava savunma füze sistemleri (S-300) ve çoklu roketatar sistemlerine (Smerç) benzeyen büyük askeri araçların yerleştirildiği belirtildi.

RUSYA, KIRIM’A YERLEŞTİRDİĞİ SİLAHLARLA UKRAYNA ANKARASINA SALDIRIYOR

Bilindiği gibi Rusya, işgal altındaki Kırım’a yerleştirdiği füze sistemleri ve Karadeniz’e konuşlandırdığı savaş gemileri ve denizaltılarından Ukrayna’nın farklı kentlere füze atıyor. Bu sabah Kırım’da yerleştirilen füze sistemleriyle Odesa kentine saldırı düzenlediği bildirilmişti.