Rusya, işgal altındaki Kırım'dan Odesa Havalimanı'na füze fırlattı!

Güncel
Manas
01 Mayıs 2022, 13:14
Manas
01 Mayıs 2022, 13:14

İşgalci Rus ordusu, Odesa havaalanını füzeyle vurdu. Odesa Bölgesi Askeri Yönetimi Başkanı Maksim Marçenko, saldırı ile ilgili, “Bugün işgalciler geçici olarak işgal altındaki Kırım topraklarından Odesa’ya füze fırlattı ve Odesa havaalanının pisti tahrip edildi.” dedi.

İşgalci Rus birlikleri 30 Nisan 2022 tarihinde, Odesa Havaalanına yeniden füze saldırısı başlattı. Füzelerin, işgal altındaki Kırım’dan ateşlendiği aktarıldı. 

Ukrayna Güney Askeri Bölgesi basın servisinden yapılan açıklamaya göre, işgalci Rus birlikleri, bu kez piste çarpan Bastion füze sistemi ile işgal altındaki Kırım topraklarından 3 Oniks füzesi fırlattı. Saldırı sonucunda piste isabet eden füzeden dolayı pistin çalışılmaz hale geldiği aktarıldı.

KOMUTAN MAKSİM MARÇENKO: İŞGALCİLER KIRIM’DAN ODESA HAVAALANINA FÜZE FIRLATTI

Odesa Bölgesi Askeri Yönetimi Başkanı Komutan Maksim Marçenko saldırıyla ilgili,“Bugün işgalciler geçici olarak işgal altındaki Kırım topraklarından Odesa’ya füze fırlattı ve Odesa havaalanının pisti tahrip edildi.” ifadesini kullandı. Ayrıca Komutan, saldırıda kimsenin yaralanmadığını sözlerine ekledi.