Rusya, Harkiv'e saldırdı: 1 kişi öldü, 20 kişi yaralandı

Güncel
Manas
21 Mayıs 2022, 13:57
Manas
21 Mayıs 2022, 13:57

Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov, işgalci Rus güçlerinin Harkiv bölgesine bombalı saldırı düzenlediğini duyurdu. Sinegubov, söz konusu saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 20 kişinin de yaralandığını kaydetti.

İşgalci Rus güçleri dün Ukrayna’nın Harkiv kentine bombalı saldırı düzenledi. Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov, 21 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İşgalcilerin saldırısı sonucunda, sadece bir gün içerisinde 1 kişi hayatını kaybetti ve 20 vatandaşımız ağır yaralandı.” dedi.

İŞGALCİLER, KÜLTÜR VE SANAT BİNALARINI DA YOK EDİYOR

Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov, Rus ordusunun Harkiv bölgesini hedef aldığına dikkat çekerek, “Geçtiğimiz gün işgalci Rus birlikleri Harkiv bölgesini bombaladı. Saldırı sonucu, sadece bir gün içerisinde 1 kişi hayatını kaybetti ve 20 sivil ağır yaralandı. Aynı zamanda, işgalciler Lozıvskiy’de bulunan Kültür ve Sanat binasını vurdu ve yakın yerdeki yerleşim bölgelerinde yangın çıktı.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Sinegubov, Rus işgalcilerin Oleksıyıvka ve Saltovka’ya füze attığını ve gece saatlerinde atılan füzenin Harkiv’daki mühimmatı deposuna isabet etmesi sonucu kentin pazar yerlerinden birinde yangın çıktığını sözlerine ekledi.