Rusya, Ermenistan'daki olayları değerlendirdi

Haberler
Anife Bilal
25 Şubat 2021, 17:20
Anife Bilal
25 Şubat 2021, 17:20

Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst rütbeli komutanların, Başbakan Nikol Paşinyan’ı istifaya davet etmesinden sonra Rusya açıklamada bulundu. Kremlin Sözcüsü Peskov, Ermenistan’daki gelişmeleri takip ettiklerini vurgulayarak, “Ancak yaşananlar, Ermenistan’ın içişleri meselesidir” ifadesini kullandı.

Rusya, Ermenistan’da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifaya çağırmasına dair açıklama yaptı. Gazetecilere bugün açıklamalarda bulunan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Ermenistan’daki gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz. Ancak yaşananlar, çok önemli ve yakın müttefikimiz Ermenistan’ın içişleri meselesidir. Herkesi itidale davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Peskov, Paşinyan’a istifa çağrısının ardından, Rusya ile Ermenistan arasında üst düzey temasların gerçekleştirilmediğini aktardı.

ORDU PAŞİNYAN’IN İSTİFASINI İSTEDİ

Bilindiği gibi, Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst rütbeli komutanlar, bugün Başbakan Nikol Paşinyan’ı istifaya davet eden bir bildiri yayımladı. Paşinyan ise ülkede darbe girişiminin olduğunu söyleyerek destekçilerinden sokağa çıkmasını istedi.