Rusya Donetsk bölgesini bombaladı: 5 sivil öldü ve 10 kişi yaralandı

Güncel
qha muhabir
22 Temmuz 2022, 12:29
qha muhabir
22 Temmuz 2022, 12:29

Rusya, Ukrayna’da sivillere ve yerleşim yerlerine saldırmaya devam ediyor. İşgal birlikleri Perşembe günü de Donetsk bölgesini bombalayarak beş sivili öldürdü ve on kişiyi yaraladı.

Ukrayna’nın Donetsk Bölge Askeri Yönetimi Başkanı Pavlo Kırılenko (Pavlo Kyrylenko), bugün Telegram üzerinden yaptığı açıklamada, 21 Temmuz 2022 tarihinde Donetsk bölgesinde Rus saldırılarıyla 5 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu. Kırılenko açıklamasında, “21 Temmuz’da Ruslar Donetsk bölgesinde beş sivili öldürdü: Siversk’te üç, Pavlivka’da bir ve Marinka’da bir sivil. On kişi daha yaralandı” dedi.

DONETSK’TE TOPLAM 637 SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş başlattığı 24 Şubat’tan bu yana bölgede yaklaşık 637 sivil işgal güçleri tarafından öldürüldü ve 1.641 kişi yaralandı. Şu anda, Mariupol ve Volnovaha’daki kayıpların tam sayısını belirlemek mümkün değil. Rus işgal birlikleri, topçu, çoklu roketatar ve balistik füzeler kullanarak Ukrayna şehirlerinin, kasabalarının ve köylerinin kritik altyapılarını ve yerleşim alanlarını bombalamaya devam ediyor.