Rusya destekli Esed rejimi, İdlip'te 2 yerleşimi ele geçirdi

25 Ocak 2020, 15:30

Suriye’de, Rusya’nın hava desteğiyle Beşşar Esed rejimi güçleri, İdlip’in güney kırsalına saldırarak 2 köyü daha ele geçirdi. Suriye’de Beşşar Esed rejimi ordusu ve İran destekli yabancı terörist gruplardan oluşan rejim güçleri, gece saatlerinde İdlip’in güneyinde askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı grupların kontrolündeki bölgelere karadan saldırdı.

Rusya’nın hava desteği verdiği saldırılarda, rejim güçleri, Marşimarin ve Deyr Şarki köylerini şiddetli çatışmalar sonrasında ele geçirdi.

BÖLGEDE ÇATIŞMALARIN ŞİDDETİ ARTIYOR

Serakib hattında ilerlemeyi planlayan rejim ve destekçileri, Maaratünnuman ilçe merkezini kuzey ve güneyden sararak ablukaya almak istiyor.

HALEP KIRSALI KONTROL ALTINA ALINMAK İSTENİYOR

Rejimi güçleri, Rusya’nın hava desteğiyle, gece saatlerinde Halep’in, İdlip Gerginliği Azaltma bölgesi sınırları içerisindeki bazı yerleşimleri ele geçirmek için girişimlerde bulundu.

Halep’in güneyindeki Raşidin bölgesinde, kuzeybatısındaki Leramon ve İksar hattına sızmaya çalışan rejim güçleri ile askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı gruplar arasında çatışma yaşandı.
Şiddetli çatışmalar sonucu muhalifler, rejimin sızma girişimini püskürttü.

Muhalif kaynaklardan alınan bilgiye göre, söz konusu çatışmalarda çok sayıda rejim unsuru öldürüldü.

Esed
ESED REJİMİ
İDLİP
rejim
Rusya
Suriye
suriye rejimi
Suriye Savaşı
Bunlara da bakın: