Rusya'dan Donbas açıklaması! Endişeyle takip ediyoruz

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Kasım 2021, 21:17
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Kasım 2021, 21:17

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’yı Donbas’ta kışkırtıcı davranışlarda bulunmakla suçladı. Peskov ayrıca, Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’taki gelişmeleri büyük bir endişeyle takip ettiklerini açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov Rusya’nın başkenti Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklama ile Rusya’nın Ukrayna’yı “işgal etmeye” yönelik hazırlıklar yaptığına yönelik gündemi ele aldı. Peskov, Ukrayna’nın, ülkenin doğusundaki Donbas’ta, Rusya’ya yönelik kışkırtıcı davranışlarda bulunduğunu ileri sürerek “Bu kışkırtmalar önemli ölçüde artıyor. Üstelik bu kışkırtmalar, NATO’nun Ukrayna’ya sağladığı silahlarla yapılıyor. Tüm bunlar mevcut Minsk anlaşmalarına aykırı.” iddiasında bulundu.

RUSYA ENDİŞELİ

Öte yandan Peskov, batılı ülkelerin, gazete ve haber ajansları aracılığıyla Rusya karşıtı bir bilgi savaşı yürüttüğünü iddia ederek, “Rusya’yı Ukrayna’daki çözüm sürecini tehdit eden taraf olarak sunmaya yönelik bir girişim var.” diye konuştu. Peskov, “Aşırılık yanlısı politikacıların Ukrayna’da sahip oldukları kayda değer etkinin farkında olduğumuzdan, gelişmeleri kesinlikle büyük bir endişeyle takip ediyoruz.” dedi.