Rusya'da son bir senede 56 polis görevlisi intihar etti

07 Ocak 2020, 12:59

Rusya’da 2019 yılında en az 56 polis görevlisinin intihar ettiği öğrenildi.

MBH Media’nın hazırladığı habere göre, Rusya’da 2019 yılında en az 56 polis görevlisi intihar etti. Ayrıca haberde, Rusya İçişleri Bakanlığının polis intiharlarıyla ilgili bilgileri gizlediği için gerçek intihar edenlerin sayısının daha da yüksek olma ihtimalini vurgulanıyor.

“Polis Ombudsmanı” isimli sivil platformun kurucusu Vladimir Vorontsov, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Birbirini şiddetlendiren ve bu durumu etkileyen iki ana faktör var. Bunlar; eleman eksikliği ve elemanlarının önüne çıkan evrak işi. Kolluk kuvvetlerinin çalışma organize etme yaklaşımı konusunda büyük sorunlar yaşıyoruz. Oradaki müdür ayağını yere vuran ve ‘istediğini yap ama davayı kapat’ diyen bir çar konumundadır.” ifadelerini kullandı.

Rusya’da polislere yönelik yöneticiler tarafından çeşitli türlerde baskı uygulandığını ifade eden Vorontsov, bu yanlış işleyen sistem yüzünden polislerin intihara yöneldiğinin altını çizdi.

Açık kaynaklarda yayınlanan bilgilere göre 2018 yılına kıyasla 2019’da intihar eden polislerin sayısı arttı. 2018’de 50 polis görevlisinin intihar ettiği bildirilmişti.


intihar
Polis
Rusya
Bunlara da bakın: