Rusya'da hesaplamalar değişti, rekor ölüm sayıları ortaya çıktı!

11 Haziran 2020, 16:00

Rusya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle açıklanan ölüm sayılarının asılsız olduğu ve gerçek sayıların çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.

YENİ HESAPLAMA YÖNTEMİ ORTAYA ÇIKTI

Rusya’nın başkenti Moskova’da koronavirüsün neden olduğu ölüm vakalarıyla ilgili olarak yeni bir hesaplama yöntemine geçildi.

YENİ YÖNTEM İLE ORTAYA ÇIKAN SAYI ÇOK YÜKSEK

Moskova Belediyesi Sağlık Departmanından yapılan açıklama ile Sağlık Bakanlığının yeni yöntemi ile yapılan hesaplamaları sonucunda Moskova’da mayıs ayındaki Kovid-19 kaynaklı ölü sayısının 5 bin 260 olduğu belirtildi.

KOVİD-19’UN BAŞKA HASTALIKLARI HIZLANDIRDIĞI HESAP EDİLEMEMİŞ!

Açıklamada, Kovid-19’un ölüme yol açabilecek diğer hastalıkları hızlandırdığı hatırlatılarak, “Mayıs ayında Kovid-19 testi pozitif çıkan 2 bin 503 kişi başka sebeplerden dolayı hayatını kaybetti. Doğrudan Kovid-19 nedeniyle 2 bin 757 kişi öldü.” ifadeleri yer buldu.

ÖLÜMLERİN 3 BİN 365 OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Moskova’da mayısta Kovid-19’ten 1895 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Böylelikle Kovid-19 kaynaklı ölümlerin açıklanandan 3 bin 365 daha fazla olduğu ortaya çıktı.

RUSYA’DA ÖLEN SAYISI YAKLAŞIK 10 BİN

Son açıklamalar doğrultusunda Rusya’daki Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 9 bin 723’e yükseldi.

ÖLÜMLERİN DAHA FAZLA OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Rus basınında yer alan haberlere göre, ülkenin geri kalan bölgelerinde de aynı yöntemle hesap yapılması sonucu, ülkedeki toplam ölü sayısının, açıklanan rakamlardan daha yüksek olacağı düşünülüyor.

KORONAVİRÜS
ölüm
Rusya
Bunlara da bakın: