Rusya, Buk-M2'yi Voronej yakınlarında konuşlandırdı

Güncel
_QHA Ankara
09 Aralık 2021, 13:55
_QHA Ankara
09 Aralık 2021, 13:55

Rusya’nın Ukrayna’yı olası işgal hazırlığı ve askeri hareketliliği sosyal medyaya yansımaya başladı. Bugün çeşitli Tiktok hesaplarından paylaşılan videolarda, Rus ordusunun, Ukrayna’nın doğusuna ve işgal altındaki Kırım’a gerçekleştirdiği sevkiyatlar görüntülendi.

RUSYA’DAN UKRAYNA SINIRLARINA YOĞUN SEVKİYAT!

Sabah saatlerinde Tiktok ve benzeri sosyal paylaşım sitelerinden gelen görüntülerle, Rusya’nın bölgeye yaptığı askeri yığınak yeniden gözlenmiş oldu. Ordu içerisindeki birliklerde görevli personelin paylaştığı videolarda sevkiyat açık bir şekilde görülürken bazı askeri araçların üzerindeki kimlik bilgilerinin silinmiş veya kapatılmış olması dikkat çekti.

Buk-M1-2 hava savunma füze sistemini ve onlar için nakliye yükleme araçlarını gösteren videolar sosyal ağlarda yayımlandı. Maslovka istasyonunda (Voronej bölgesi) bir askeri teçhizat treni de bu görüntüler içerisinde yer aldı. Tren üzerinde yer alan silah sistemleri ise  Buk hava savunma füze sistemi, Buk 9K37 hava savunma füze fırlatıcı ve 9M38 füzeleri için KrAZ nakliye araçlarından oluşmakta.

RUS ORDUSUNA AİT ARAÇLARIN LOGOLARI BOYAYLA KAPATILMIŞ!

Araçların üzerinde yer alan bilgiler boyalarla kapatılmış.

Yine Maslovka’dan olduğu tahmin edilen başka bir videoda Rusya ordusuna ait, birçok tank ve askeri kamyonlar gösteriliyor.  

UKRAYNA ORDUSU, JAVELIN FÜZELERİYLE BOY GÖSTERDİ

Sosyal medyada yer alan bir diğer karede ise, Ukrayna ordusunun JFO bölgesinde Javelin ile çekilmiş bir fotoğrafları dikkat çekti. Ukrayna Silahlı Kuvvetlerİ mensupları, Rusya’nın olası saldırısını püskürtme üzerine sınırda hazır bir şekilde bulunuyor.