Rüstem Umerov ve İlmi Ümerov'dan Kırım Tatar güreşçilere destek

21 Eylül 2020, 18:19

Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi, Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov ve Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı İlmi Ümerov, Kırım Özerk Cumhuriyeti Güreş Birliği temsilcileriyle bir araya geldi.

KTMM Başkan Yardımcısı İlmi Ümerov ile birlikte 20 Eylül 2020 tarihinde, Kırım Özerk Cumhuriyeti Güreş Birliği temsilcileriyle buluştuklarını bildiren Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi, Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, Kırımlı sporculara yönelik desteğin artması gerektiğini kaydetti.

KIRIM TATAR SPORCULARA DESTEK VURGUSU

Umerov, Kırım Özerk Cumhuriyeti Güreş Birliği temsilcileri olan görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Kırım Özerk Cumhuriyeti Güreş Birliği Başkanı İsmet Saliyev, Başkan Yardımcısı İmran Useinov, Başkan Yardımcısı Osman Ashabov ve baş antrenör Lenur Temirov’a güreş sporunun geliştirilmesine yönelik yürüttüğü çalışmalar ve üst düzey sporcuları yetiştirdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Kırımlı sporculara destek vermek için maksimum çaba göstermemiz ve uluslararası düzeyde daha yakın işbirliği kurmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

🔹 Сьогодні на зустрічі з представниками Федерації спортивної боротьби Автономної Республіки Крим обговорили питання…

Опубліковано Rustem Umerov Неділя, 20 вересня 2020 р.


güreş
Kırım Özerk Cumhuriyeti Güreş Birliği
Kırım Tatarları
Rüstem Ümerov