Rüstem Umerov ve diğer Ukrayna milletvekilleri, Washington'da Ukrayna'ya silah yardımı meselesini konuştu

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
16 Haziran 2022, 01:15
Mehmet Berk Yaltırık
16 Haziran 2022, 01:15

Ukrayna milletvekilleri, dün ABD’nin başkenti Washington DC’ye ziyaret gerçekleştirdi. Ukrayna Milletveki Rüstem Umerov, Washington DC’deki görüşmelerinde ana gündem maddelerinin Ukrayna’ya silah yardımı meselesi olduğunu aktardı.

Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, dün bazı Ukrayna milletvekilleri ile birlikte Washington DC’de Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yetkilileri ile görüştüklerini duyurdu. Facebook ve Twitter hesapları üzerinden fotoğraf paylaşımı yapan Umerov, ana gündemlerinin Ukrayna’ya silah yardımı meselesi olduğunu söyledi.

“UKRAYNA SİLAHLI KUVVETLERİ’NDEKİ ASKERLERİMİZE İHTİYAÇ DUYDUKLARI HER TÜRLÜ SİLAHI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Milletvekili Umerov paylaşımında, “Bugün Washington DC’de Ukrayna Parlamentosundan meslektaşlarımla çalışıyoruz. Gündemimiz sadece bir noktadan oluşuyor – Ukrayna için daha fazla silah. Burada buluşmamız sembolik olarak ABD’nin Ukrayna’ya ek topçu ve kıyı savunma silahlarının yanı sıra doğu Ukrayna’yı savunmak için gereken topçu ve füze sistemleri için mühimmat da dahil olmak üzere Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık güvenlik yardımı sağladığı haberini veriyor. Ortaklarımız ayrıca Ukrayna’daki insanlara yardım etmek için 225 milyon dolarlık ek insani yardım duyurdu. Ailelerin ihtiyaç maddelerini satın almaları için ilaç, yiyecek ve nakit para içeriyor. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ndeki askerlerimize ihtiyaç duydukları her türlü silahı sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz.” diye kaydetti.