Rüstem Umerov: Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının yıl dönümü kutlu olsun!

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
29 Ekim 2021, 18:54
Mehmet Berk Yaltırık
29 Ekim 2021, 18:54

Ukrayna Milletvekili ve Kırım Tatar Milli Kurultayı Delegesi Rüstem Umerov, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile sosyal medya hesabından mesaj paylaşımında bulundu.

Ukrayna Milletvekili ve Kırım Tatar Milli Kurultayı Delegesi Rüstem Umerov, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile sosyal medya hesabından, Türkiye’ye hitaben mesaj paylaşımında bulundu. Umerov; Ukraince, Türkçe ve İngilizce olarak paylaştığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının yıl dönümü kutlu olsun! Karadeniz bölgesindeki komşularımıza ve stratejik ortaklarımıza başarı ve refah diliyoruz. Ukrayna ve Türkiye, ikili ilişkilerini egemenlik ve toprak bütünlüğüne karşılıklı saygı temelinde inşa etmeye devam edeceklerdir. Tutarlılığınız ve uzun yıllara dayanan desteğiniz için teşekkür ederiz.” diye kaydetti.

Ukrayna Milletvekili, bugün katıldığı Kıyiv Hilton Oteli’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesindeki resepsiyonda yaptığı konuşmada da, gelecekteki Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin daha da stratejik olacağını vurguladı. Kırım’a göre hesaplandığında Ukrayna’dan 360 kilometre uzaklıkta bulunan Türkiye’yi gerek Ukrayna gerek soydaşlık bağları üzerinden her zaman destekleyeceklerini ifade eden Umerov, “Umarım Ukrayna ile beraber kendi bölgemize sahip çıkacağız.” dedi. “Bizim gazilerimiz, atalarımız bize örnek olmuştur. Dolayısıyla bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum” diyen Ukrayna Milletvekili, Kırım Tatarlarının Milli Lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Genel Başkanı Refat Çubarov’un da selamlarını iletti.