Rüstem Umerov'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

30 Ekim 2020, 12:26

Ukrayna Milletvekili, Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi Rüstem Umerov, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Umerov, “97 yıl önce, dört sene devam eden meşakkatli mücadelenin sonucu, tarihi belirleyen bir hadise meydana geldi; şerefli isim taşıyan yeni bir devlet dünya haritasında kendi yerini aldı, o Türkiye Cumhuriyeti idi.” dedi.

Türkiye, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümünü tüm ülkede coşkuyla kutladı. Türkiye’ye çok sayıda ülkeden kutlama mesajı geldi. Rüstem Umerov da dün Facebookhesabı üzerinden yayımladığı bir mesajla, Türkiye’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılını kutladı.

RÜSTEM UMEROV, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Ukrayna Parlamentosunun Kırım Tatar Milletvekili Rüstem Umerov’un mesajında yer alan ifadeler şu şekilde:

“97 yıl önce, dört sene devam eden meşakkatli mücadelenin sonucu, tarihi belirleyen bir hadise meydana geldi; şerefli isim taşıyan yeni bir devlet dünya haritasında kendi yerini aldı, o Türkiye Cumhuriyeti idi. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk Milleti, önüne gelen tüm imtihanlardan onur ve başarı ile geçerek kendi devlet ve egemenliğini korumakla ülkesinin çağdaş, varlıklı ve tanılan bir ülke olması için yol açtı. Dost Türk Milletini büyük milli bayram olan Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile kutluyorum, barış, refah ve iyilikler diliyorum. Ukrayna ve Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı işbirliğinin, Ukrayna ve Türk halkların esenliği, güvenliği ve dünyada istikrarı adına büyük gelişme potansiyeline sahip olduğu kanaatindeyim.”

29 Ekim
Rüstem Ümerov
Bunlara da bakın: