Rus yapımı uçaksavar roketi askerin omzunda patladı

07 Eylül 2020, 23:45

Rusya’da Uluslararası Ordu Yarışları (Army-2020) farklı alanlarda birçok ülkeden katılan askerlerin katılımıyla tamamlandı. Birçok farklı askeri alanda ülkelerini temsil eden askerler şampiyon olmak için büyük çaba sarf etti. Yarışlar sırasında Rus takımı, büyük bir kaza yaşadı.

Rusya’da 2015 yılından beri gerçekleşen Uluslararası Ordu Yarışları’nda (Army-2020), Hava Savunma Birimleri alanında ülkelerini temsil eden askerler 12,7 mm çift amaçlı makineli tüfek takılı BTR ve Rusların Igla olarak adlandırdığı taşınabilir hava savunma sistemi ile Rusya’nın Krasnodar Bölgesi’ndeki Yeysk şehrinde mücadele etti. Birçok ülkenin askerlerinden oluşturulan takımlar dün yarışa devam ederken, sıra Rus takımına geldiğinde büyük bir kaza yaşandı. Bir uçaksavar roketi, ateşleyen askerin omuzunda patladı.

PATLAMA SIRASINDA SİLAHIN NAMLUSU KIRILDI

Yarışmada, Rus takımından bir asker Igla isimli silahı eline alarak atışa hazırlandı. Silahın son kontrollerini yapan asker roketi omzuna alarak atış emri bekledi. Uzun bir süre bekleyen asker emir geldiği anda silahın tetiğine bastı. Bu sırada askerin omzundaki silah bir anda yerinden fırlayarak havada süzüldü. Atışı yapan asker düştükten sonra kalkarak olay yerinden uzaklaştı. Patlama sırasında ise silahın namlusunun kırıldığı görüldü.

roket kazası
Rusya
Rusya’da Uluslararası Ordu Yarışları
Bunlara da bakın: