Ukrayna milletvekili işgal edilen Kırım’a gitti!

Güncel
Elvina Khalilova
04 Ağustos 2020, 16:01
Elvina Khalilova
04 Ağustos 2020, 16:01

Ukrayna’nın Rusya yanlısı “Muhalefet Platformu-Yaşam İçin” Partisi liderlerinden biri olan
Viktor Medvedçuk’un tüm yaptırımları ihlal ederek işgal edilen Kırım’ı ziyaret ettiği öğrenildi. 

Ukrayna milletvekili olan Medvedçuk’un, eşi ile birlikte 2 Ağustos 2020 tarihinde Kalançak kontrol noktasından Rusya tarafından işgal edilen Kırım’a giriş yaptığı bildirildi. Medvedçuk’un basın sekreteri Oleg Babanin, söz konusu bilgileri doğrularken, Krım.Realii haber ajansına yaptığı açıklamada, “Viktor Medvedçuk milletvekili olarak ailesi ile birlikte Kırım’a tatile gitti.” ifadelerini kullandı.  

PUTİN’İN ÇOCUĞUNUN VAFTİZ BABASI!

Öte yandan, Rus yanlısı vekilin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de bir bağı bulunuyor. Putin, Viktor Medvedçuk’un 2004 yılında doğan kızının vaftiz babası olarak biliniyor.

Haziran ayında ise Medvedçuk’un işgal edilen yarımadada 2014 yılından sonra satın aldığı arazileri ve işletmelerinin olduğu ortaya çıkmıştı.

PUTİN DE KIRIM’DA!

Diğer yandan, Ukrayna basını, Rus işgali altındaki Kırım’a Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uçağının geldiğini bildirdi. Ukrayna basını, FlightRadar isimli uygulamaya atıfta bulunarak Putin’in, RA-96012 numaralı İL 96-300 uçağının bugün işgal edilen Kırım’ın Akmescit şehrine indiğini aktardı.