Rus ordusundan Kırım'da hava savunma tatbikatı!

Güvenlik
Anife Bilal
05 Kasım 2020, 21:32
Anife Bilal
05 Kasım 2020, 21:32

Koronavirüs salgınının hızla yayılmasına aldırış etmeyen işgalci Rusya, Kırım’da bir askeri tatbikat daha düzenledi. İşgalciler, S-400 ve Pantsir hava savunma sistemlerini kullandı.

Rus ordusunun, işgal ettiği Kırım’da bir yasa dışı tatbikat daha düzenlediği bildirildi. Bugün gerçekleşen tatbikat sırasında Rusya’nın yarımadaya konuşlandırdığı S-400 Triumf ve Pantsir-S hava savunma sistemleri kullanıldı.

RUSYA’DAN KIRIM’DA BİR TATBİKAT DAHA!

Rusya Karadeniz Filosundan yapılan açıklamada, işgal altındaki Kırım’da yasa dışı olarak düzenlenen hava savunma tatbikatında, S-400 Triumf tümeni askerleri Pantsir-S uçaksavar sistemi koruması altında konumunu değiştirme konusunda bir dizi eğitim faaliyetinde bulunduğu ifade edildi.

TATBİKATLAR KIRIM’IN EKOLOJİSİNE ZARAR VERİYOR

Bilindiği gibi, Rusya işgal ettiği Kırım’d devamlı olarak yasa dışı tatbikatlar düzenliyor, savaş propagandasını yürütüyor ve Kırımlı gençleri Rus ordusunda askeri hizmet yapmaya zorluyor. Yarımadada işgalciler tarafından düzenlenen tatbikatlar Kırım’ın ekolojisine zarar veriyor ve uluslararası hukuku ağır bir şekilde ihlal ediyor.