Rus işgali altındaki Kırım'da 4 bini aşkın uyuşturucu bağımlısı var

Güncel
Manas
25 Haziran 2022, 16:47
Manas
25 Haziran 2022, 16:47

İşgal altındaki Kırım’da uyuşturucu bağımlılarının resmi sayısı açıklandı. İşgalcilere bağlı sözde Kırım Sağlık Bakanlığı’nın psikiyatri ve narkoloji uzmanı Marina Şorenko, “Kırım’da uyuşturucu bağımlısının sayısı 4 bin 500’den aşkın.” dedi.

İşgalci Rusya’ya bağlı sözde Kırım Sağlık Bakanlığı’nın psikiyatri ve narkoloji uzmanı, Kırım Bilimsel ve Pratik Narkoloji Merkezi başhekim yardımcısı Marina Şorenko gazeteciler için düzenlediği basın toplantısında, işgal altındaki Kırım’da uyuşturucu bağımlılarının ve uyuşturucu kullanan kişilerin resmi sayısını açıkladı.

Утро нового дня». В гостях Марина Шоренко - YouTube

İŞGAL ALTINDAKİ KIRIM’DA UYUŞTURUCU BAĞIMLILARININ SAYISI DAHA YÜKSEK

Sözde Kırım Bilimsel ve Pratik Narkoloji Merkezi başhekim yardımcısı Marina Şorenko, “Bu yılın Nisan ayı itibariyle resmi kayıtlara göre Kırım’daki tıbbi gözetim altında bulunan bağımlıların sayısı 4 bin 280. Ancak bağımlı olarak kayda geçen ama gözetim altında tutulmak istemeyen kişiler de mevcut. Bu kişiler de dahil edildiğinde sayı 4 bin 500’den fazladır.” diye konuştu.

Ayrıca uzman Şorenko, tıbbi açıdan uyuşturucu kullananların sayısının uyuşturucu bağımlılarına göre sayı olarak daha fazla olduğunu vurguladı.