Rus işgalcileri, sözde Herson Halk Cumhuriyeti kurma hazırlıklarına başladı

Güncel
Anife Bilal
12 Mart 2022, 21:12
Anife Bilal
12 Mart 2022, 21:12

Rus işgal güçlerinin, sözde “Herson Halk Cumhuriyeti’nin” kurulması için “referandum” hazırlıkları yaptığı bildirildi. Herson Bölge Meclisi üyesi Sergiy Hlan, işgalcilerin bölge meclisi üyelerini arayarak iş birliği yapma konusunda ikna çalışmalarına başladığını bildirdi.

Herson Bölge Meclisi üyesi Sergiy Hlan, Rus işgalcilerin sözde “Herson Halk Cumhuriyeti” kurulması için çalışmalara başladığını duyurdu. İşgalcilerin sözde referandum hazırlıkları yaptığını aktaran Hlan, “İşgalciler Herson Bölge Meclisi üyelerini arayarak iş birliği yapmaya hazır olup olmadıklarını soruyor. Ben tekliflerini kesinlikle reddettim.” diye bildirdi.

Herson Bölge Meclisi üyelerine işgalcilere karşı koyma çağrısını yapan Hlan, “Ukrayna tarihinde hain gibi değil, isimleri gelecek nesiller tarafından hatırlanacak vatandaşlar gibi girin” değerlendirmesini yaptı.

HERSON SAKİNLERİ RUS İŞGALİNE KARŞI DİRENMEYE DEVAM EDİYOR

Rus işgalcilerin baskılarına rağmen Herson sakinleri her gün Rus işgali karşıtı eylemleri düzenliyor. Eyleme, Ukrayna bayrakları ile çıkan vatandaşlar “Herson Ukrayna’dır!” sloganı atıyor.