Rus işgal güçleri, Harkiv’e bağlı Velikoburlutsk Belediye Başkanı Viktor Tereşçenko’yu kaçırdı

Güncel
Manas
18 Mart 2022, 09:42
Manas
18 Mart 2022, 09:42

İşgalci Rus askerleri, Ukrayna belediye başkanlarını kaçırmaya devam ediyor. Rus işgalciler, Harkiv iline bağlı Kupyansk ilçesinin Velikoburlutsk bölgesi Belediye Başkanı Viktor Tereşçenko’yu kaçırdı. Harkiv Bölgesel Sivil-Askeri İdaresi başkanı Oleg Sinegubov, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, belediye başkanının kaçırıldığı haberini verdi.

Rus işgal güçleri, bugün sabah saat 03.30’da Harkiv bölgesindeki Merefa kentine füze atarak 21 vatandaşın yaşamının yitirmesine sebep olurken, aynı gün içerisinde Harkiv’e bağlı yerel yetkilileri de kaçırmaya devam ediyor. Harkiv Bölgesel Sivil-Askeri İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov, Rus ordusunun 17 Mart 2022 tarihinde Viktor Tereşçenko’nun iş yerine baskın düzenleyerek kaçırdığını belirtti. Sinegulov, işgalci Rus askerlerinin savaşı kaybettiğini ve çaresizlikten sivil halka karşı suçlar işlediğini dile getirdi.

SİNEGUBOV: VELİKOBURLUTSK VE HARKİV HALKINI KORUMAK İÇİN HER ŞEY YAPACAĞIZ

Harkiv Bölgesel Sivil-Askeri İdaresi başkanı Oleg Sinegubov, “Viktor iş yerinden kaçırıldı. İşgalcilerin eylemleri utanç verici bir suç” ifadesini kullandı. Ayrıca, “Velikoburlutsk ve Harkiv halkını korumak için her şey yapacağız” dedi.