Rus heyeti Ankara'ya geliyor: Gündem Karabağ Barış Gücü

13 Kasım 2020, 12:51

Dağlık Karabağ’daki çatışmalara son veren ateşkes anlaşmasının ardından durumun izlenmesi için kurulacak olan Türk-Rus gözlem merkezine dair birbirinden farklı açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Karabağ’daki ateşkes sonrasında yapılacak çalışmalar hakkında teknik görüşmelerde bulunacak 20 kişilik Rus heyetin bugün Ankara’ya gelmesi bekleniyor.

Güvenlik kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Rusya’dan gelen 20 kişilik ekip, bugün Türkiye’de olacak. Heyetin ilk olarak Dışişleri Bakanlığında görüşmeler yapması planlanırken, öğleden sonra Milli Savunma Bakanlığına geçerek teknik görüşmelerin yapılması planlanıyor.

RUS HEYETİ, KARABAĞ BARIŞ GÜCÜ İÇİN ANKARA’YA GELİYOR

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya’dan geniş katılımlı bir heyetin bugün Ankara’ya geleceğini ve Karabağ’daki ateşkes sonrasında yapılacak çalışmalar hakkında teknik görüşmeler yapılacağını açıklamıştı.

Askeri üst düzey heyetlerin yapacağı toplantılarda, anlaşma kapsamında taktik ve teknik olarak hangi tarafın nerede duracağı, kaç kişi olacağı, hangi faaliyetleri yürüteceği gibi konuların ele alınacağı biliniyor.

ateşkes
Karabağ
RUS HEYETİ
Bunlara da bakın: