Rus askerlerinin dağıttığı sütte bomba düzeneği çıktı: Yaşlı kadın ölümden kıl payı kurtuldu

Güncel
qha muhabir
27 Nisan 2022, 23:15
qha muhabir
27 Nisan 2022, 23:15

Ukrayna’nın Herson bölgesinde Rus birlikleri tarafından “insani yardım” olarak dağıtılan sütün içinde kurulu bomba düzeneği çıktı. Sütü alan yaşlı kadın ölmekten kıl payı kurtuludu.

Dailymail Gazetesi’nin 26 Nisan 2022 tarihde yayımladığı habere göre kuşatma altındaki Herson’da işgalci Rus birlikleri, “insani yardım” adı altında erzak dağıtmaya başladı.

RUS ASKERLERİNDEN SÜTLÜ BOMBA DÜZENEĞİ!

Rus askerlerinden aldığı sütü içmek isteyen kadın kutu kapağının tam olarak kapalı olmadığını fark etti. Kutunun daha önce başkası tarafından açılmış olabileceğini düşünen kadın kutuyu incelerken kapağa bağlı iplik gibi bir şey fark etti. Şüphelenen kadın, kapağı dikkatli bir şekilde açtı ve kutuda kapağa misinayla bağlı küçük bir bomba düzeneği olduğunu gördü.

Yaşlı kadının oğlu yerel medyaya yaptığı açıklamada “Emekli annemin Ruslardan bir şey almasını istemiyordum, buna rağmen almış. Kutuda bir gariplik olduğunu fark edip sütün bozuk olduğunu düşünürken içindeki düzeneği görmüş. Gelip bana gösterdi dikkati sayesinde ölmekten kıl payı kurtulmuş” şeklinde konuştu.

Ukraynalı yetkililer, Rus askerlerinin insanları kandırmak için yerli ürünler kullandığını belirterek onların yardımları konusunda dikkatli olma uyarısında bulundu.