Rum lider Berlin görüşmesini "boşuna masraf" olarak nitelendirdi

13 Kasım 2019, 16:59

Cumhuriyetçi Türk Partisi eski Genel Başkanı, 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Rum Yönetimi başkanı Nikos Anastasiadis’i kaynak göstererek, “25 Kasım’da Berlin’de yapılacağı açıklanan Guterres- Akıncı- Anastasiadis 3’lü görüşmesinin resmi değil gayri resmi bir buluşma olduğunu”açıkladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bir medya kuruluşuna verdiği demeçte Talat, “Geçen hafta bir kokteylde bir araya geldiğimiz Anastasiadis’e ‘Berlin’de belki bir şeyler yaparsınız’ dedim. O da kulağıma eğildi ve ‘Bu toplantı gayri resmidir Mehmet Ali, ne bekliyorsun bu toplantıdan. Boşuna gidiyoruz, boşuna masraf’ dedi” ifadelerini kullandı.

RUM LİDER ADANIN İKİ TARAFINDAN DA TEPKİLER ALDI

Rum lider Nikos Anastasiadis, adanın hem kuzeyinde hem de güneyinde büyük tartışmalara yol açan bu konuşma hakkında bir demeç verdi. Anastasiadis, Talat’ın söz konusu ifadelerinin bir kısmını aldığını ve söylediğini belirterek, “ben Türkiye’nin olumsuz tutumunun, başarıya yer bırakmadığını söyledim” diye konuştu.

Rum lider, buna rağmen Berlin zirvesinden umutlu olduğunu ve olumlu bir sonuç çıkması için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

Kıbrıs
Nikos Anastasiadis
Bunlara da bakın: