Restoran ve kafe gibi iş yerlerinin çalışma saatlerine düzenleme

21 Temmuz 2020, 15:21

İçişleri Bakanlığı lokanta, restoran, kafe, kıraathane, çay bahçesi gibi işletmelerin çalışma saatlerine yönelik yeni bir genelge yayımladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 81 il valiliğine lokanta, restoran, kafe, kıraathane gibi iş yerlerinin çalışma saatlerindeki kısıtlamanın kaldırıldığı bildirildi.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE UYULMASI ŞARTIYLA

Konuya ilişkin genelgede; market, pazar yeri, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerleri ile alışveriş merkezlerinin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların da kaldırıldığı hatırlatıldı. Koronavirüs Bilim Kurulunca sektörel bazda yayımlanan rehberlerde belirtilen tedbirlere uyulması şartıyla bugünden itibaren lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokali gibi işletmelerin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların kaldırıldığı ifade edildi.

RUHSATLARDA YAZAN SAATLER UYGULANACAK

Yayımlanan genelge ile birlikte söz konusu işletmeler, genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunabilecek. Valilikler ve kaymakamlıklardaki il ve ilçe umumi hıfzıssıhha kurulları, konuyla ilgili gerekli kararları alacak.

koronavirüs tedbirleri
Türkiye
Bunlara da bakın: