Resmi Gazete'de yayımlandı: Terör örgütü üyelerinin Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Nisan 2021, 12:50
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Nisan 2021, 12:50

Hazine ve Maliye Bakanlığı, terör örgütü üyelerinin mal varlıklarına el konulduğunu bildirdi. Aralarında FETÖ, PKK/KCK VE DHKP/C gibi terör örgütlerinin elebaşı, sözde üst düzey yöneticileri ve üyelerinin yer aldığı 377 kişinin Türkiye’deki mal varlıkları donduruldu.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığının terör örgütü üyelerinin mal varlıklarına el konulmasına ilişkin kararıbugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK/KCK bölücü terör örgütlerinin elebaşları ile sözde üst düzey yöneticilerinin aralarında yer aldığı 377 kişinin Türkiye’deki mal varlıklarının dondurulması kararı alındı.

205 FETÖ’CÜ ARASINDA ELEBAŞI GÜLEN DE VAR

Mal varlıkları dondurulan 205 FETÖ üyesi arasında örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in ismi öne çıkarken; listede FETÖ üyesi Hamdi Akın İpek, Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, Abdullah Aymaz, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç ve Şerif Ali Tekalan isimleri de yer aldı.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/KCK’Lİ 77 KİŞİ

Mal varlıkları dondurulan PKK/KCK bölücü terör örgütünden 77 kişi arasında ise elebaşları Murat Karayılan, Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Hülya Oran, Fehman Hüseyin ve Ferhat Abdi Şahin oldu.

DHKP/C’DEN 9 KİŞİ

Mal varlıkları dondurulan 9 DHKP/C terör örgütü üyesi arasında ise Musa Aşoğlu ile Hüseyin Fevzi Tekin de yer aldı.

DEAŞ’TAN 86 KİŞİ

Öte yandan, DEAŞ terör örgütü üyesi 86 kişinin de Türkiye’de bulunan mal varlıkları donduruldu.