Rasulayn'da teröristlere ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi

17 Ekim 2019, 17:16

Fırat’ın doğusunda yürütülen Barış Pınarı Harekatı kapsamında, sınırdaki Rasulayn bölgesindeki teröristlere yönelik operasyonlarda; ilçedeki en büyük silah deposu bulunarak, arama tarama çalışmaları sırasında çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) 9 Ekim’de başlatılan Barış Pınarı Harekatı 9. gününde başarıyla sürdürüyor.

BİR YERLEŞİM YERİ YPG/PKK’DAN KURTARILDI

Harekatta şimdiye kadar iki ilçe merkezi, bir belde ve onlarca köy terör örgütü YPG/PKK’dan kurtarıldı.
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Rasulayn ilçesinin doğusundaki köylerde yuvalanan YPG/PKK’lılara karşı yürütülen operasyonlar devam ediyor.

MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Rasulayn ilçesinde terörden kurtarılan köylerde süren arama tarama çalışmaları sırasında çok sayıda mermi ve roketten oluşan mühimmat ele geçirdi.

SİLAH DEPOSU BULUNDU

Rasulayn’ın güneyinde, M 4 otoyolu üzerinde örgütün cephanelik olarak kullandığı büyük bir silah deposu da bulundu. Depoda 100’den fazla uzun menzilli roket, antitank füzeleri, havan mermileri, Doçka mermileri, sandıklar içerisinde binlerce uçak savar mermisi ve 300 adet mayın tarama cihazı da ele geçirildi.

BARIŞ PINARI HAREKATI
Bunlara da bakın: