Ramazan bağışları Kırım’a ulaştırıldı

Güncel
_QHA Ankara
14 Haziran 2019, 00:03
_QHA Ankara
14 Haziran 2019, 00:03

Kırım Derneği Genel Merkezi, Ramazan Ayı vesilesi ile yapılan bağışların Kırım’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını duyurdu.

Dernekten yapılan açıklamada; “Fidye, fitre ve zekâtlardan toplanan 70 bin 693 TL miktarındaki bağışın Ramazan ayı içerisinde ve bayram süresince, öncelikli durumlarına göre ihtiyaç sahiplerine, cezaevlerinde olan arkadaşlarımızın çocuklarına, ailelerine ve hasta olan vatandaşlarımıza ulaştırılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Yardımların ulaştırılmasına katkı sağlayan tüm hayırseverlere teşekkür eden Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi, yaptığı duyuruda yardımların 12 ay boyunca sürdüğünü belirterek şu açıklamalara yer verildi: “Allah’ın kabul etmesi dileklerimizle; gerek yaptıkları yardımlar gerekse iftar organizasyonları için yardımlarını esirgemeyen vatandaşlarımıza, yardımların zamanında ve sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayan Genel Merkez hadimlerimize, Şube Başkanlıklarımıza, organizasyona destek veren aşağıda isimleri belirtilen üye ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunarız. Kırım’daki yetimlerimize, hastalarımıza ve başarılı öğrencilerimize yardımlarımız 12 ay boyunca devam etmektedir. Zekâtlarımız dinen 12 ay boyunca verilebilir. Yardım, sadaka, adak gibi hayırları yapmak isteyen üyelerimiz bu hesaba hayırlarını yapabilirler. Allah bizlere hayır yapmayı nasip etsin.”