QHA Türkiye Ofisi Müdürümüz Aydın Taş için taziye mesajları

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
09 Ağustos 2021, 10:48
Mehmet Berk Yaltırık
09 Ağustos 2021, 10:48

Dün hayatını kaybeden Kırım Haber Ajansı (QHA) Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş için önemli isimlerden, dernek ve STK’lardan taziye mesajları geldi.

Kırım Haber Ajansı (QHA) Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ın dün hayatını kaybetmesinin ardından önemli isimlerden, dernek ve STK’lardan taziye mesajları geldi.

KIRIM TATAR MİLLİ MECLİSİ (KTMM) VE DÜNYA KIRIM TATAR KONGRESİ (DQTK) BAŞKANI REFAT ÇUBAROV

“Ah Aydın Taş kardeşim… Neden boyle oldu? Artık hiçbir şey değiştirilemez…Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah! Rabbim ailesine ve tüm yakınlarına sabır ve dayanma gücünü versin!”

TÜRKİYE’NİN KIYİV BÜYÜKELÇİSİ YAĞMUR AHMET GÜLDERE

“Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ı çok erken yitirdik. Sohbeti keyif veren, duruşunu ve üslubunu her zaman takdir ettiğim Aydın Taş’ın ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun, mekanı cennet olsun.”

KTMM ÜYESİ GAYANA YÜKSEL

Kırım Haber Ajansı kurucusu, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Kırım Tatar Basınını Geliştirme Bölümü Başkanı Gayana Yüksel, Kırım Haber Ajansı’nın Türkçe Yayın Yönetmeni Taş için yayımladığı taziye mesajında, Aydın Taş’ın 2018 yılında QHA’da çalışmaya başladığını belirterek, “Aydın Taş ajansın çalışmalarına yeni ve yenilikçi trendler getirdi… Özellikle Aydın Taş geldikten sonra haber ajansının Türkçe sayfasında ilginç insanlarla hem uzun hem kısa sohbet programları, Ramazan sohbetleri yayınlanmaya başladı.” diye kaydetti. QHA’dan ayrıldıktan sonra da Aydın Taş’la iletişimde kalmaya devam ettiğini anlatan Yüksel, “Her zaman üzerinde çalışılacak yeni fikirler, yeni projeler ve konular vardı. Evimde Hayat Radyosu’nda yaptığım çalışmalardan dolayı Türkiye’de aldığım ödül duruyor. Onu bana Aydın getirmişti… Aydın Taş gibi aydın, samimi, enerjik, yetenekli insanları kaybetmemiz çok üzücü. Ailesi ve yakınlarının başı sağ olsun! Allah rahmet eylesin! Mekanı cennet olsun!” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ

“Kırım Haber Ajansı – QHA Ankara Ofisi Müdürü Aydın Taş beyefendinin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kırım Tatar halkının sesinin Türkiye ve dünyaya duyurulması için, Ukrayna’nın Türkiye’de tanıtılması ve verdiği mücadelenin anlatılması için ve belki de en önemlisi Türkiye ve Ukrayna dostluğunun gelişmesi için verdiği emeklerden ötürü minnettarız. Onu unutmayacağız… Allah rahmet eylesin.”

UKRAYNA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

“Kırım Haber Ajansı (QHA) Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş, 8 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Aydın Taş’a Tanrı’dan rahmet, mekanı cennet olsun, sevenlerine ve ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR (YTB) BAŞKANI ABDULLAH EREN

“Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendik. Rabbim mekanını cennet eylesin. Kırım Haber Ajansı ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine ve yakınlarına taziyelerimi sunuyorum.”

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI UKRAYNA PROGRAM KOORDİNASYONU OFİSİ

Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendik. Merhuma Allahtan rahmet sevenlerine sabırlar dileriz.

KIRIM DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

“Acımız büyük. Kıymetli bir dostu, Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ı kaybettik. Ailesine, yakınlarına, tüm sevenlerine, Kırım camiasına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şâd mekânı cennet olsun inşallah. Kırım Derneği Genel Merkezi

EMEL KIRIM VAKFI

“Allah’ın rahmetinde ol sevgili Aydın Taş! Kırım Haber Ajansına geldiğin günlerde tanıdık seni. Hemen sevdik. Sıcak samimi kibardın. İnançlıydın Türk Dünyası sevdalısıydın. Mesleğini büyük bir sevgi azim ve fedakarlıkla yürüttün. Başarılı çok başarılı hizmetler yaptın. Milletin derdleriyle ilgilenirken kendi derdini içine atmış gizlemişssin..Bilemedik derdine çare olmaya fırsat bulamadık. Türk Dünyasının senin gibi değerlere ihtiyacı vardı. Sevgili rahmetli Kemal Çapraz gibi erken terkettin. Onu hep özlüyor arıyoruz. Seni de arayacağız özleyeceğiz ve unutmayacağız. Türk Dünyasına, özellikle Kırım’a yaptığın hizmetlerden, gösterdiğin sevgiden dostluktan hizmetlerden biz razıyız. Allah ta senden razı olsun. Haklarımız helal olsun. Mekanın cennet olsun sana Sevgili Aydın Taş. Emel ailesi, Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi adına, Zafer Karatay-Emel Kırım Vakfı Başkanı, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi.”

DQTK GENEL SEKRETERİ AV. NAMIK KEMAL BAYAR

“Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ı kaybettik. Birlikte çok önemli işlere imza atmıştık ve daha yapacak çok işimiz vardı kardeşim. Ne yazık ki kader buraya kadar müsaade edecekmiş. Her daim gönlümüzde olacaksın. Rabbimin rahmetinde ol.”

TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ

“Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Ailesine, yakınlarına, tüm sevenlerine ve Kırım camiasına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şâd mekânı cennet olsun.”

İSMAİL GASPIRALI KIRIM EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ

“Kırım Haber Ajansı’nın Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş bugün hayatını kaybetti. İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneği olarak Aydın Taş’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

BÜTÜN TATAR TOPLUM MERKEZİ TÜRKİYE TEMSİLCİLERİ

“QHA Türkiye Ofisi Müdürü, Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş’ın vefat haberi hepimizi üzmüş, Türk dünyasını derinden etkilemiştir. Kazan Tatar millî mücadelesinde her daim yanımızda olan dava arkadaşımızı kaybetmenin acısı içindeyiz. Aydın Taş’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Roza Kurban – Abdullah Türer Yener, Bütün Tatar Toplum Merkezi Türkiye Temsilcileri.”

TÜRKİYE-UKRAYNA DOSTLUK DERNEĞİ BAŞKANI, KIRIM DERNEĞİ GENEL MERKEZİ ÜYESİ ALİ OLGUN BOYDAK

“Kırım Haber Ajansı -QHA- Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Gazetecilik ilkelerine bağlı, işini seven ve çalışkanlığı ile dikkat çeken Aydın Taş Beyefendi, Kırım için, Türkiye-Ukrayna dostluğu için çok çalıştı; yapılacak çok şey varken onu kaybettik. Cenab-ı Allah taksiratını affetsin, mekanı cennet olsun; ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”