QHA Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş'ın babası Haydar Taş vefat etti

Güncel
_QHA Ankara
21 Haziran 2021, 16:49
_QHA Ankara
21 Haziran 2021, 16:49

Kırım Haber Ajansı Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş’ın babası Haydar Taş vefat etti. Haydar Taş’ın cenazesi bugün Ankara’da kılınan cenaze namazının ardından Ayvalık Kabristanlığına defnedilmek üzere yola çıkarıldı.

QHA Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş’ın babası 20 Haziran Pazar günü vefat etti. Bugün Kocatepe Camisi’nde cenaze namazı kılınan Haydar Taş’ın cenazesi, yarın Ayvalık’ta Hayrettin Paşa Camisinde tekrar cenaze namazı kılındıktan sonra Ayvalık Kabristanlığına defnedilmek üzere yola çıktı. Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazında ailesi, yakınları ve arkadaşları, Aydın Taş’ın yanında oldu.

Kırım Haber Ajansı olarak Türkçe Yayın Yönetmenimiz Aydın Taş’a baş sağlığı diler, babası merhum Haydar Taş’a Allah’tan rahmet dileriz.

KTMM BAŞKANI ÇUBAROV’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, hayatını kaybeden Haydar Taş için başsağlığı mesajı yayımladı. Çubarov mesajında, “Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü, değerli arkadaşımız Aydın Taş’ın babası Haydar Taş’ın vefat haberi, Kırım Tatar Milli Meclisi’nde büyük bir üzüntü yaratmıştır. Kırım Tatar Milli Meclisi ve şahsım adına rahmetli Haydar Taş’a Allah’tan rahmet, ailesi ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.” ifadelerini kullandı.

DQTK GENEL SEKRETERİ AV. NAMIK KEMAL BAYAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Genel Sekreteri Av. Namık Kemal Bayar da başsağlığı mesajı yayımlayarak, “Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü, kıymetli kardeşim Aydın Taş’ın babası Haydar Taş’ın vefatını büyük teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı ve sabır diliyorum.” diye kaydetti.