QHA'dan YTB'ye ziyaret

18 Eylül 2019, 18:56

Kırım Haber Ajansı (QHA) Genel Müdürü Ahmet Özay ve QHA Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığını (YTB) ziyaret etti. YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf ile bir araya gelen QHA yönetimi, fikir alışverişinde bulundu.

QHA Genel Müdürü Ahmet Özay ve QHA Türkçe Genel Yayın yönetmeni ve Türkiye temsilcisi Aydın Taş, Ankara’da Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı binasında YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf’u makamında ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Türkiye-Ukrayna-Kırım arasındaki ortak çalışmalar ve medya konuşuldu.

KIRIM İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ TARİHİ BAĞLARA VURGU

YTB Başkan Yardımcısı Yusuf, kendi sorumluluk alanının Uluslararası öğrenciler ve Türkiye Bursları olduğunu hatırlatarak, Ukrayna ve Kırım’daki öğrenci ve akademisyenlerin Türkiye’de sunulan imkanlardan daha fazla yararlanmalarını arzu ettiklerini dile getirdi. Kırım ile Türkiye arasında soy ve tarihsel bağlar olduğuna dikkat çeken Yusuf, bunun daha da geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

QHA Genel Müdürü Ahmet Özay da Türkiye ve Kırım Tatarlarının bir millet olduğunu ve aynı dili konştuklarını hatırlatarak, medya olarak sorumluluklarının farkında olduklarını söyledi. QHA’nın Kırım Tatarlarının sesi olduğunu belirten Özay, Ankara’da irtibat bürolarının bulunmasının önemini vurguladı.

Görüşmede QHA Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Aydın Taş ise yakın zaman da QHA Türkçe servisi olarak Türkiye’de başlayacakları projeleri anlattı ve bu konuda fikir alışverişinde bulundu.

KIRIM HABER AJANSI
QHA
YTB
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı
Bunlara da bakın: