QHA'dan Doğu Türkistan özel yayını

08 Ocak 2020, 12:31

Kırım Haber Ajansı, Doğu Türkistan meselesini daha çok gündeme getirmek adına Doğu Türkistanlı akademisyenler ile özel bir programa imza attı.

Kırım Saati Doğu Türkistan özel yayını

Опубліковано Kırım Haber Ajansı – QHA Пʼятниця, 10 січня 2020 р.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdürreşit Celil Karluk, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Varis Çakan ve Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alimcan İnayet’in katıldığı yayında, Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da yürüttüğü sistematik baskı ve asimilasyon politikaları gündeme getirildi.

Ayrıca, söz konusu yayında, 8 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu ile görüşen Doğu Türkistanlı akademisyenler ile, Doğu Türkistan konusunda Türkiye’nin yeri ve atılabilecek somut adımlar konuşuldu.

Kırım Haber Ajansının Doğu Türkistan Özel Yayını, 10 Ocak 2020 tarihi saat 19:44’te “Kırım Saati” programında gerçekleşti. QHA’nın hazırlayıp sunduğu Kırım Saati, programı her hafta Cuma günü saat 19:44’te gerçekleşecek.

abdürreşit celil karluk
alimcan inayet
Doğu Türkistan
varis çakan
yayın
Bunlara da bakın: