Putin'den basın toplantısında şoke eden ifade!

Haberler
Ozan Barış Erim
17 Aralık 2020, 22:36
Ozan Barış Erim
17 Aralık 2020, 22:36

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2020 yılı değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. Putin, Navalnıy ile ilgili gelen soru üzerine, “Birisini gerçekten zehirlemek isteseler bunu sonuna kadar götürürlerdi” diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün düzenlenen 2020 yılı değerlendirme toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Basın toplantısında Putin’e, Noviçok sinir gazı ile zehirlendiği belirlenen muhalif siyasetçi Navalnıy ile ilgili bir soru yöneltildi. Putin, “Berlin kliniğindeki bu hasta” dediği Navalnıy’nın ortaya attığı son iddiaların kendisine iletildiğini belirtti ve bunları “fabrikasyon uydurmalar” olarak niteledi. Rus lider, kendisini yıllarca takip eden FSB ajanlarının öldürüldüğünü iddia eden Navalnıy’ın açıklamaları için, “Bunlar, Amerikan istihbarat servislerinden edindiği materyaller. Bizim özel servislerimiz bunu biliyor” dedi. 

“ÖLDÜRMEK İSTERSEK ÖLDÜRÜRÜZ”

Öte yandan Putin, Navalnıy ile ilgili açıklamasında söylediği bir cümle ile şok etkisi yarattı. Putin, Navalnıy’ın izlenmesinin doğal olduğunu, ancak zehirlenmesi için neden olmadığını söyledi. Navalnıy’ın Almanya’ya götürülmesi için kendisinin izin verdiğini hatırlatan Putin, “Birisini gerçekten zehirlemek isteseler bunu sonuna kadar götürürlerdi” diyerek, Rusya’nın ne kadar ileri gidebileceğini gösterdi.