Putin'e yakınlığıyla bilinen Vladislav Avayev ve ailesi ölü bulundu: Cinayet mi, intihar mı?

Güncel
qha muhabir
20 Nisan 2022, 15:11
qha muhabir
20 Nisan 2022, 15:11

Kremlin’in eski üst düzey yetkilisi, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla bilinen Vladislav Avayev, evinde hamile eşi ve 13 yaşındaki kızıyla ölü bulundu. Avayev’in büyük kızı Anastasya Avayev, eve geldiğinde karşılaştığı olaya dair, “Babamın elinde silah vardı” dedi. Soruşturma başlatılan olayda, Avayev’in eşini şoförüyle aldattığı için öldürmüş olduğu öne sürülürken; Avayev’in ve ailesinin öldürülmüş olabileceğine dair iddialar da yer aldı.

Rusya’nın üçüncü büyük bankası Gazprombank’ın eski başkan yardımcısı, multimilyoner Vladislav Avayev evinde hamile eşi Yelena Avayev ve 13 yaşındaki kızıyla birlikte ölü bulundu. Moskova’da yaşayan Avayev ile eşi ve kızının cesedi, büyük kızı Anastasya’nın eve gelişiyle tespit edildi.

ANASTASYA AYAVEY: BABAMIN ELİNDE SİLAH VARDI

Avayev’in kızı Anastasya, “Eve geldiğimde annem, kardeşim ve babam yerde yatıyordu. Babamın elinde silah vardı” dedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, 51 yaşındaki Vladislav Avayev’in, 47 yaşındaki eşi Yelena Avayev ve 13 yaşındaki kızını öldürdüğünü ve akabinde intihar ettiğini tahmin ediyor.

Söz konusu olayla ilgili başlatılan incelemenin iddialarından biri, Avayev’in hamile eşinin şoförüyle aldattığı ve eşini vurduğu aktarılırken bir diğer iddia ise, cinayet olabileceği yönünde. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, sesleri duyan apartman sakinlerinin de bilgisini aldılar.

“BELKİ DE YAPTIRIMLAR İŞİNİ ETKİLEDİ VE İNTİHAR ETTİ”

Avayev ailesinin komşusu Kristina, “Üç el silah sesi ve bağırış duydum. Bir kadın çığlık atıyordu. Ardından iki el daha ateş edildi. Daha fazla ses duymadım” dedi.

Başka bir komşusu ise, “Belki de bu yaptırımlardan dolayıydı. Herkes depresyonda, bazıları aşırı önlemler almaya bile başladı…” ifadelerini kullandı. Söz konusu komşu, yaptırımların ve ekonomik gerilemenin işini vurmuş olabileceğini öne sürdü. Bir diğer komşu ise, “Muhtemelen onu borca ​​soktular ve kendini vurmaya karar verdi. Bunu yapmak için hiçbir nedeni yoktu. Zengindi, zekiydi. Böyle bir adamın öldürmesi mümkün değil. Belki Avayev ve ailesi birileri tarafından öldürülmüştür” değerlendirmesi yaptı.