PSG-Medipol Başakşehir maçı kaldığı yerden devam edecek

Güncel
Ozan Barış Erim
09 Aralık 2020, 10:03
Ozan Barış Erim
09 Aralık 2020, 10:03

Paris Saint Germain (PSG) -Medipol Başakşehir maçı, dördüncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo’ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle sahadan çekildi. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Mustafa Eröğüt, sahadan çekildikleri PSG maçının kaldığı yerden devam edeceğini ve Rumen hakem ekibinin tamamen değiştirildiğini söyledi.

Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında Paris Saint Germain ile oynadığı maçta, dördüncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo’ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle sahadan çekilerek, soyunma odasına gitti. Maçın 17. dakikasında Webo, bir pozisyon sonrası hakeme itirazda bulunmasının ardından dördüncü hakem tarafından ırkçı söyleme maruz kaldı. Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk bunun üzerine dördüncü hakeme tepki gösterdi. Medipol Başakşehir, bu olayın ardından sahadan çekilerek, soyunma odasına gitti.

“DÖRDÜNCÜ HAKEM MAÇTAN ALINDI”

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Webo’ya ırkçı söylemde bulunan Rumen dördüncü hakem Sebastian Coltescu’nun UEFA tarafından maçtan alındığını açıkladı. Coltescu’nun maça devam etmesi durumunda sahaya çıkmayacaklarını UEFA’ya ilettiklerini aktaran Gümüşdağ, “Dördüncü hakemi UEFA aldı. Bize bilgisi geldi. Saha dışına çıkardı. Ya dördüncü hakem getirecekler ya da dördüncü hakemsiz devam edeceğiz. Bu hakem maçın dışında olmadan maça başlamayacağımızı açık ve net bir şekilde söyledik.” ifadelerini kullandı. 

MAÇ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Mustafa Eröğüt, sahadan çekildikleri PSG maçının bu akşam (9 Aralık 2020) kaldığı yerden devam edeceğini ve Rumen hakem ekibinin tamamen değiştirildiğini söyledi. Çok talihsiz bir gece yaşadıklarını belirterek oyuncularının psikolojisinin altüst olduğunu belirten Eröğüt, “UEFA heyeti ve rakip takım yetkilileriyle yaptığımız görüşme neticesinde müsabakanın bu akşam (9 Aralık Çarşamba) kaldığı yerden devam etmesine karar verildi.” diye konuştu. Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, PSG maçının bu akşam Türkiye saati ile 20.55’te kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

UEFA SORUŞTURMA AÇACAK

UEFA, PSG-Medipol Başakşehir maçı hakkında soruşturma açılacağını belirterek, “Ayrımcılığın hiçbir türüne futbolda yer yok.” açıklamasını yaptı.

PSG’DEN BAŞAKŞEHİR’E DESTEK

Fransa temsilcisi PSG, Medipol Başakşehir’in sosyal medya hesabındaki “Irkçılığa hayır” mesajını kendi sosyal medya hesabında paylaşarak desteğini bildirdi.