Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan çarpıcı açıklamalar: Koronavirüsü 72 saat içinde...

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Aralık 2020, 18:15
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Aralık 2020, 18:15

Koronavirüs tedavisine yönelik ilaç çalışmalarıyla gündeme gelen Prof. Dr. Ercüment Ovalı koronavirüs aşısına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Koronavirüse yakalanan Ovalı, tedavisini 72 saatte kendi ürettiği aşı ile gerçekleştirdiğini açıkladı.

Koronavirüs tedavisine yönelik ilaç çalışmalarıyla ismi anılan bilim insanları arasında yer alan ve önemli klinik çalışmaları bulunan Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Yeniçağ’da bugün yer alan habere göre, Prof. Dr. Ovalı, akciğerlerine inen virüsü 72 saatte kendi ürettiği kokteyl antikor ile yok etti. Ovalı, Sağlık Bakanlığının ruhsat vermediğini ifade ederek “İlaç olarak şu anda dünyada 3 ilaç önemli gelişmeler gösteriyor. Bir de bizim yaptığımız kokteyl antikor var, Bakanlık buna ruhsat vermedi ama ben korona virüs oldum, 5 gün önce. Akciğerlerim tutuldu, diğer ilaçların etkinliğine inanmıyorum ve reddettim. Kokteyl antikor ile akciğerlerim 72 saatte tertemiz oldu, 5. günde evime döndüm” dedi.

OVALI’IN AÇIKLAMALARI WHATSAPP ÜZERİNDEN SIZDIRILDI

Beşiktaş’ın eski yöneticisi Prof. Dr. Mete Düren WhatsApp grubunda yaptığı paylaşımda Ercüment Ovalı’nın koronavirüse yakalandığını yazdı ve Ovalı’nın ciğerlerindeki virüsü kendi ürettiği aşıyla iki günde iyileştirdiğini açıkladı. Mete Düren’in yaptığı paylaşımda Prof. Ovalı’nın akciğerlerinin 72 saatte tertemiz olduğunu ve 5. gün evine gittiği yazıldı.
Ovalı’nın katıldığı özel bir yemekte yaptığı konuşmayı not alan Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden Prof. Dr. Mete Düren bunu yakın çevresinde yayımlaması üzerine Prof. Dr. Ervüment Ovalı da “Evet bu benim konuşmam” diyerek onayladı.

OVALI, VİRÜSÜ 2 GÜNDE NASIL YENDİ!

Aktarılanlara göre, koronavirüse yakalanan Ercüment Ovalı, ciğerlerindeki virüsü kendi ürettiği aşıyla iki günde iyileştirdi.Prof. Dr. Ovalı, “Bizim yaptığımız kokteyl antikor var. Bakanlık buna ruhsat vermedi ama ben korona virüs oldum, 5 gün önce. Akciğerlerim tutuldu, diğer ilaçların etkinliğine inanmıyorum ve reddettim. Kokteyl antikor ile akciğerlerim 72 saatte tertemiz oldu, 5. günde evime döndüm” diye bir açıklamada bulundu.

“MUTASYON DEVAM EDERSE AŞILAR ÇÖPE GİDECEK”

Ovalı, “Mutasyonlar aşının etkinliğini azaltacak, mutasyon artar ve devam ederse ilk üretilen aşılar çöpe gidecek ve her yıl mutasyona göre yeni aşı üretilmesi gerekecek” dedi. Ovalı, “Aşı çalışmalarının fare deneylerinde etkinlik çok yüksek bulunurken, şu an itibarıyla üretimi tamamlanmış 25 milyon doz aşı mevcut.” dedi.